Shefi i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për 21 janarin, deklaroi se Ndrea Prendi atë ditë ka marrë urdhër që të vrasë.

Balla theksoi se deklaratat e bëra nga ana e Prendit janë qesharake dhe kriminale, duke shtuar se ai duhet të mos ikë nga Shqipëria, për shkak se ka deklarime të rëndësishme për të bërë për ngjarjen e bujshme.

Deklarimet e Ndrea Prendit të dënuar me 1 vit burg, për vrasje, pasi ka ekzekutuar dy qytetarë, janë qesharake. Zotëria është gënjeshtar kriminal, që ka qëlluar ndaj protestuesve. Ndrea Prendi ka marrë urdhër që të vrasë, ai ka qëlluar i pari.

Kush është ai shqiptar që beson se qenka qëlluar me plumba zyra e Sali Berishës dhe pas 10 viteve e merrkemi vesh, ndoshta nga ata plumbat pistoletë. Nuk e di se çfarë bën Prokuroria. Ndrea Prendi nuk duhet lënë të ikë nga Shqipëria, ai provokon hapur familjet e viktimave. Policia duhet të kishte kryer më herët veprime për 21 janarin”, tha Balla.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb