Nga Fatmira Nikolli
Aktori i madh i skenës, Robert Ndrenika, i ka shkruar një letër presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Nisur nga ajo çfarë ndodhi dje në Komisionin e Medias, ku u përplasën Albana Vokshi dhe kryebashkiaku, Erion Veliaj, Ndrenika thekson se partitë politike nuk duhet të trazohen në punët e teatrit, që është kthyer në një temë të nxehtë dhe të mbushur me debate.

“Deputetët dhe politikanët në këtë rast, janë qytetarë dhe më së shumti, spektatorë”, – shkruan ndër të tjera, Ndrenika.

Gazeta Shqiptare ka siguruar ekskluzivisht letrën që i ka shkruar kolosi i skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Ilir Metës dhe që po ua sjellim më poshtë.

Letrën e plotë e gjeni sot në Gsh.al në linkun http://www.gsh.al/2018/06/20/ekskluzive-ndrenika-shkruan-metes-politika-smund-te-trazohet-ne-punet-e-teatrit-ja-si-mund-te-zgjidhet/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb