C.Ronaldo mund të jetë lojtari më i pagur në botë, por në fushë ylli portugez po has shumë vështirësi. Përshtatja e tij me skuadrën e Al-Nassr nuk po shkon sipas parashikimeve, nuk po arrin të lejë gjurmë.

Ky fakt nuk është pritur mirë nga tifozët, por as nga sheikët e klubit. As trajneri Rudi Garcia nuk ka përdorur lojëra fjalësh për të justifikuar portugezin, por ka vënë në pah mangësitë e tij.

Ronaldo Cor
Ronaldo Cor

Ndër të tjera trajneri Garcia shtoi se Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe se karriera e tij nuk do të mbyllet tek Al-Nassr, por do të rikthehet në Evropë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: