Janë betuar ministrat e rinj dhe zëvendësministrat në Greqi.

Në një ceremoni  nga Peshkopi i Oreonit, z. Filoteos ata u betuan para presidentes së Republikës Katerina Sakellaropoulou dhe në prani të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis.

Frty

Pas këtij zhvillimi, ndryshimet më të rëndësishme janë kthimi i Theodorikakou në qeveri, duke zëvendësuar Michalis Chrysochoidis, zëvendësimi i Kikilia, i cili merr Ministrinë e Turizmit – nga Thanos Plevris dhe pjesëmarrja e Dr Mina Gaga si Zëvendës Ministre e Shëndetësisë në figurën e re të qeverisë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: