Teksa e gjithë vëmendja sot u përqendrua tek ndryshimet në kabinetin qeveritar ‘Rama’, ministrja për marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali ka vendosur që të flasë sot në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24. Ka qenë vetë gazetari Sokol Balla ai që ka njoftuar për intervistën e kësaj mbrëmje në orën 21:00, ndërsa ka shtruar disa pyetje përgjigjen e të cilave do i japë ministrja.

“Largimi i Cakajt, “largon” KS nga kabineti Rama. Vendosja e Xhaçkës tregon se ndoshta ne këto levizje kane ndikim sërish Amerikanët? Ndryshimet ne Qeveri, sonte ne #RealStory e ftuar
@elisaspiropali”, shkruan Balla.

  • foto galeri

Kujtojmë se në vend të Gent Caktaj u emërua Olta Xhaçka, ndërsa në postin e saj si ministre të Mbrojtjes, Niko Peleshi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb