Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka konsideruar një dënim të  padrejtë ndaj qytetarëve ndryshimin e Kodit Penal për tubimet.

Me një postim në’Facebook’, Vasili shkruan se me ndalimin e zhvillimit të protestave pa lejen e policisë qeveria ka për qëllim ti mbajë qytetarët nën kërcënim.

Ai u ka bërë thirrje autoriteteve për reflektimin dhe shfuqëzimin e këtij vendimi.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb