Pas impenjimit të kombëtares së Shqipërisë në fushatën eliminatore të Euro 2020, Superliga kthehet në fushë këtë fundjavë për sfidat e javës së tetë, e parafundit për fazën e parë të kampionatit elitar të futbollit në vend.

Tirana Laci
Tirana Laci

Sfidat nisin të premten, kur në orën 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena” është në program Teuta-Flamurtari. Katër përballjet e tjera do të luhen të shtunën. Në orën 14:00 nis sfida Luftëtari-Bylis, ndërsa në orën 17:00 luhen ndeshje Tirana-Laçi, Vllaznia-Partizani dhe Skënderbeu-Kukësi.

SUPERLIGA / JAVA 8
TË PREMTEN
Teuta (18:00) Flamurtari

TË SHTUNËN
Luftëtari (14:00) Bylis
Tirana (17:00) Laçi
Vllaznia (17:00) Partizani
Skënderbeu (17:00) Kukësi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: