Moti i keq që ka përfshirë Atikën nisi që në orën 15:00 me orën lokale. Mediat greke raportojnë se stuhia e fortë ka goditur të gjithë Pellgun, ndërkohë që shumë qytete po përballen me reshje të shumta shiu.

Bëhet fjalë për zonat; Filothei, Peristeri, Agia Paraskevi, Piraeus dhe Korydallos.

Kujtojmë se më 10 janar Athina u përballë me temperatura të larta, deri në 25 gradë celsius, ndërsa shumë qytetarë shkuan edhe në plazh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb