Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1, 172 raste të reja me koronavirus nga 4, 021 teste të realizuara gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 12 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërsa numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me COVID që është 250, 876 persona, ndërsa që nga fillimi pandemisë kanë humbur jetën 8, 166 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb