Greqia ka regjistruar shifra të larta të koronavirusit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë identifikuar 23, 106 raste të reja.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 53 pacientë kanë humbur jetën.

Sakaq numri i pacientëve të intubuar ka arritur në 339 qytetarë, mosha mesatare e të cilëve është 70 vjeç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: