Pas transferimit të C.Ronaldo-s te Al-Nassr, tifozët e futbollit janë kurioz për të kuptuar të ardhmen e Lionel Messi-t. “Pleshti” është në përfundim të kontratës me PSG, i skadon në fund të këtij sezoni. Në mënyrë surprizë, Leo nuk është më aq i bindur për të vijuar karrierën në Paris, triumfi në Botëror ka bërë që të reflektojë më gjatë.

Corriereeee Messssii
Corriereeee Messssii

Nga Argjentina, mediat shkruajnë se Messi ka vendosur të largohet nga Parisi, së fundmi ka refuzuar ofertën për të rinovuar kontratën. Suksesi në Botëror ka plotësuar yllin argjentinas, tani as një sukses i mundshëm me PSG në Champions nuk e josh më. Mediat shtojnë se opsionet mbeten të njëjta, një transferim në Florida tek Inter Miami dhe opsioni për tu rikthyer në Barcelonë, pista e fundit është pak më e ndërlikuar pasi marrëdhëniet e Messit me Laporta-n janë ftohur shumë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: