ITALI

59-vjeçari Nikolla Dura është arrestuar 26 vite pasi ka vrarë bashkëardhetarin e tij në Itali. Për Durën, Ai Ai do të vuajë dënim me burgim të përjetshëm pasi goditi më 16 shtator të vitit 1995 bashkëatdhetarin me thikë në bark dhe fytyrë dhe më pas u largua.

Më 20 gusht të 1998, prokurori i Firences lëshoi një urdhër arresti për shqiptarin i cili prej vitesh nuk u ekzekutua plotësisht.

Ai u kap më Shqipëri më 17 maj të këtij viti dhe tashmë ndodhet në burgun e Rebibbia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb