Tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë në këto momente janë më të ndezura se kurrë. Rusia nga njëra anë po shton ofensivën e saj në kufi, ndërsa Ukraina, po kërkon aleatë për t’u mbrojtur nga një sulm i mundshëm.

Mediat e huaja kanë publikuar së fundmi pamje nga situata në kufirin mes dy vendeve. Llogore, fortifikime dhe armë të rënda kanë mbushur zonën, me dëborën që është prezente thuajse për pjesën më të madhe të kohës.

Vlen të përmendet se fotot janë shkëputur nga kampi ukrainas, e cila po bëhet gati për luftë duke qenë se 100 mijë trupa ruse ndodhen pak kilometra larg tyre.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb