JAPONI-Në Konagai, një qytet i vogël në prefekturën e Nagasaki në Japoni, stacionet e autobusëve janë në formë frutash. Pesë strehëza përfaqësojnë secila nga një frut të ndryshëm, një pjepër, një luleshtrydhe, një portokall, një shalqi dhe një domate. Këto stacione janë ndërtuar në 1990 për të tërhequr vizitorët me rastin e Expo Travel. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb