Policia greke ka arrestuar në Kapshticë një të ri shqiptar që rezultonte në kërkim.

Bëhet fjalë për një 28-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane për trafik klandestinësh.

Arrestimi i tij u bë nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë kufitare të Kapshticës.

Deri më tani nuk dihet identiteti i shqiptarit të arrestuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb