TIRANË 

Vazhdon numërimi i votave në KZAZ-në nëKombinat. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për “Balkanweb” se në Kombinat udhëheq PS.

Në këtë KZAZ janë numëruar 22 për qind të votave, nëse ecim me këtë trend, rezultati përfundimtar del sot pasdite, nëse nuk ndërpritet procesi i numërimit.

Janë 21 kuti të numëruara. Zonat e numëruara janë të KMY, zona në të dy krahët e Unazës, Qyteti i Nxënësve, ndërsa PD pretendon se do ketë më shumë vota tek ish-Kombinati Tekstil, Astiri, zona e Qelqit.

PD pretendon se mund të fitojë këto zona. Në çdo kuti PS ka pasur plus 50, 60 deri 100 vota plus.

 

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: