Ish-bashkëshorti i Eva Longorias, Tyler Christopher, ka vdekur në moshën 50-vjeçare. Aktori, i cili u bë i famshëm për rolin e tij në Spitalin e Përgjithshëm, vdiq nga një atak në zemër në apartamentin e tij në San Diego.

Lajmin për vdekjen e bëri të ditur dje kolegu i tij Maurice Benard: “Me pikëllim të madh ndajmë lajmin për vdekjen e Tyler Christopher. Tyler vdiq këtë mëngjes nga një atak në zemër në apartamentin e tij në San Diego”.

Christopher ishte i martuar me Eva Longoria nga viti 2002 deri në 2004. “Tyler ishte një individ me të vërtetë i talentuar që ndriçonte ekranin në çdo skenë që luante dhe kënaqej duke u sjellë gëzim fansave të tij besnikë përmes aktrimit të tij,” tha Benard në Instagram.

“Tyler ishte një shpirt i ëmbël dhe një mik i mrekullueshëm për të gjithë ata që e njihnin.”
Duke folur për Christopher, Benard shtoi: “Ai ishte një avokat i shëndetit mendor dhe trajtimit të abuzimit me substancat dhe ishte i hapur për betejat e tij me depresionin bipolar dhe alkoolizmin. Jemi shumë të shkatërruar nga humbja e mikut tonë të shtrenjtë dhe lutemi për fëmijët dhe babanë e tij”.

“Ky lajm është tepër tronditës dhe unë jam i shkatërruar. Ai ishte një aktor shumë i talentuar dhe, më e rëndësishmja, një mik i mrekullueshëm. Zemra ime është me miqtë dhe familjen e tij që e donin aq shumë”.

Aktori luajti rolin e Nikolas Cassadine në 1,153 episode të General Hospital nga viti 1996 deri në 2016. Për punën e tij në serial, ai fitoi katër nominime për Emmy Daytime dhe në vitin 2016 fitoi çmimin për aktorin e shquar në një serial dramë.

Nga viti 2018 deri në vitin 2019, ai portretizoi Stefan DiMera në 159 episode të telenovelës Days of Our Lives.

Në jetën e tij personale, Christopher është martuar dy herë me Longoria dhe me sportisten e ESPN, Brienne Pedigo. Martesa e tyre zgjati nga viti 2008 deri në vitin 2021.

Çifti kishte dy fëmijë – një djalë, Greysun James, 10 vjeç dhe një vajzë 4-vjeçare, Boheme.

Aktori ishte përplasur me ligjin vitet e fundit: Ai u arrestua gjashtë muaj më parë kur u kap në gjendje të dehur në një aeroport në Los Angeles. Ky ishte arrestimi i tij i dytë teksa drejtonte mjetin në gjendje të dehur në tre vjet.

Christopher u gjet duke fjetur në dyshemenë e aeroportit Burbank të Los Anxhelosit më 26 maj. Policia u njoftua dhe shkoi në vendngjarje dhe e zgjoi atë, sipas TMZ.

Christopher u tha autoriteteve se kishte humbur fluturimin e tij dhe më pas u arrestua për dehje publike. Autoritetet thanë se Christopher tregoi shenja të qarta të dehjes dhe ishte “i paaftë për t’u kujdesur për veten.”

Në nëntor 2019, Christopher u arrestua për dehje publike në qytetin e tij të lindjes, Martinsville, Indiana, gjë që e detyroi atë të kalonte ditëlindjen e tij të 47-të pas hekurave.

Në atë incident, një shofer Uber kishte njoftuar policinë për sjelljen e Christopher-it pasi ai dyshohej se i kishte rënë të fikët dhe urinoi mbi të.

Në vitin 2022, Christopher u shfaq në podkastin e shëndetit mendor State of Mind. Gjatë episodit, ai foli për varësinë e tij ndaj alkoolit duke treguar se e kishte pirë për herë të parë alkool në moshën nëntë vjeçare. Christopher në korrik foli me Bloomberg për një çështje familjare me të cilën po merret që kur u vendos nën kujdestarinë e motrës së tij pasi u plagos në një incident të lidhur me alkoolin.

“Nuk e kam menduar kurrë që do të përfitoja nga një anëtar i familjes”. Christopher paditi motrën e tij duke pretenduar se ajo kishte shpenzuar 40,000 dollarë nga paratë e tij për shpenzimet e saj.

Ajo kishte mohuar çdo përfshirje, duke i thënë Bloomberg: “Nëse nuk do të isha kujdestari i tij, ai do të kishte vdekur”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb