Në prag të nisjes së finales së Konferencë Ligës, blindohet kryeqytet.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb për të mbarëvajtur situatën forca policore me efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në rrethe por edhe të patrullave dhe të forcave Shqiponja do të jenë në kryeqytet për finalen e Conference League.

Mësohet se në total në terren do të jenë 2600 punonjës policie, përfshi edhe policinë e Tiranës. Kujtojmë se finalja mes Romës dhe Feyenoord do të mbahet sonte në orën 21.00, në Air Albania.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: