Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të raportojnë shifra të larta nga COVID-19. Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins, të martën u raportuan 2597 të vdekur nga COVID-19.

Kjo është shifra më e lartë që nga prilli, duke e çuar numrin total të vdekjeve në vend nga pandemia në 270 728. Rastet e reja dje ishin mbi 180,000.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: