Shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadare nga Panairi i Librit ka dhënë një mesazh për lexuesit, teksa tha mes të tjerash që ata janë pjesa më e bukur e letërsisë.

Në fjalën e shkurtër të mbajtur para mediave, ai e ka nisur me batutë, duke shkaktuar të qeshura tek të pranishmit.

“Mirëdita. Vetëm një fjalë… hajde gjeje vetëm një fjalë, është shumë e vështirë, është e pamundur zoti botues. Ju përqafoj të gjithëve, lexuesit janë pjesa më e bukur e letërsisë, ne shkruajmë për ju, ne kemi mendjen tek ju, ne duam të dimë çfarë mendoni ju a na pëlqeni a s’na pëlqeni, apo thoni ‘mjaft se këtë që thotë ky e kemi dëgjuar njëherë’.  Ju uroj gjithë të mirat”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: