“Dëshiroj të qëndroj këtu, te Man.City, por më duhet ta meritoj”. Pep Guardiola i përgjigjet në këtë mënyrë interesimit të medias të cilët thuajse në çdo konferencë për shtyp e pyesin për të ardhmen e tij, aq më tepër tani që në fund të këtij sezoni i skadon kontrata:

Guardiola
Guardiola

“Ky është një klub ku dua shumë të qëndroj, por siç e thashë, më duhet ta meritoj. Ky klub në dhjetë vitet e fundit e ka rritur shumë standardin dhe dëshiron ta mbaj. Pra, unë e di se çfarë kërkojnë këtu dhe nëse nuk fitoj mbase mund të mos e meritoj rinovimin e kontratës. A kam folur me drejtuesit? Nuk më kanë thënë kurrë bëj këtë apo bëj atë, vetëm shko në fushë, pra me jep rezultatet që duhet të arrish”, u shpreh Guardiola.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: