Erling Haaland është një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim, një lojtar me një të ardhme të shkëlqyer pas të cilit janë vënë në garë pjesa më e madhe e klubeve europiane. Prej kohësh është folur për një interesim nga ana e Barcelonës dhe Real Madrid, biondi gjithashtu pëlqehet shumë në Premier League, por B.Dortmund nuk ka ndërmend ta lëshojë aq lehtë.

As
As

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, verdhezinjtë i kanë vendosur një çmim sulmuesit norvegjez, 200 milion euro, një shifër e frikshme për çdo klub, aq më tepër në këtë periudhë krize. Më shumë se sa për ti vendosur një çmim, kjo lëvizje e B.Dortmund tregon qartë se klubi gjerman as që ka ndërmend ta shes, të paktën jo për momentin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb