Në Londër, Paris dhe New York, të gjithë po veshin papritmas këtë trend. Një fund lëkure, duket se është blerja më e mirë e kësaj vjeshte, që ka të gjithë potencialin për të ndryshuar stilin e kohës së freskët.

Ndërrimi i shpejtë nga një fund pambuku, linoje apo sateni në një stil lëkure, do t’ju shtojë më shumë elegancën dhe do ta rafinojë veshjen menjëherë.

Pëlhura me e rëndë kërkon përshtatje më të forta, që do të thotë se mund ta stiloni me një shumëllojshmëri veshjesh lart- nga këmishat oversize deri te trendet bluzat që lidhen në qafë.

Fundet prej lëkure mund të ndryshojnë në mënyrë drastike edhe në çmim, në varësi të dyqaneve me pakicë që i ofrojnë. Ky investim në gardërobë është ai që do prisni me padurim ta stiloni çdo vjeshtë, dimër e më tej. Me kalimin e moshës, do ta kuptoni që fundi i lëkurës është një veshje e qëndrueshme dhe një bazë e shkëlqyer për ta pasur në gardërobë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb