Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë, në Kosovë numri i rasteve aktive është 314.

Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i të shëruarve është 157, 952, ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 988 persona.

Sakaq në 24 orët e fundit janë dhënë 2, 413 doza të vaksinës kundër Covid.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit në Kosovës janë dhënë 1, 650, 162 doza të vaksinës. Deri më tani 774, 547 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: