Kryeministri Edi Rama duket se do i qëndrojë fjalës së tij dhe do të kandidojë në atë që quhet ‘’vija e zjarrit’’ në listat e PS.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton për BalkanWeb se Rama pritet të renditet në pozicionin 8 si në Vlorë dhe në Durrës.

Nga ana tjetër do të rrezikojnë edhe Ervin Bushati me Elisa Spiropalin që do të kenë pozicionet 17-të dhe 18-të në Tiranë.

Sot Rama bëri publike emrat e kryesuesve të listave, të cilat ishin të gjitha gra ndërsa drejtuesit politik të qarqeve gjithashtu pritet të kandidojnë në pozicione kyçe të objektivave të PS.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb