Fotografitë dhe videot e kryeministrit britanik, Boris Johnson duke votuar së bashku me qenin e tij, Dilyn, nuk janë të vetmet që janë bërë virale në mediet sociale.


Në rrjetin social Twitter, ka një boom publikimesh të votuesve britanikë që postojnë fotografi nga qendrat e votimeve të shoqëruar nga qentë e tyre, të çdo race dhe madhësie, dikush me një kapelë të Babagjyshit të Vitit të Ri duke pritur të zotët e tyre.


Në Kent dikush vendosi ta bënte histori duke u paraqitur në qendrën e votimit hipur mbi një kalë.


Në mesin e të famshmëve që vendosën të sjellin kafshën e tyre për të votuar përveç kryeministrit, ishte edhe kryetari i bashkisë së Londrës, Sadiq Khan, i cili publikoi një video në Twitter së bashku me labradorin e tij të bardhë, Luna.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb