Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian Johanes Hahn ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” në lidhje me negociatat.

Hahn shprehet se çdo vonesë do të ishte në dëm të KE.

Statusi i Johanes Hahn:

Ne duhet të rivendosim besueshmërinë dhe të përmbushim angazhimet tona.

Maqedonia Veriore dhe Shqipëria  kanë bërë detyrat e tyre të shtëpisë dhe kanë zbatuar reforma të dhimbshme. Anëtarësimi në BE është një proces i bazuar në meritë dhe kjo është arsyeja përse duhet të përparojmë konkretisht.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb