Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë. Një grua siriane e cila ishte nën rrënoja ka sjellë në jetë fëmijën e saj.

Megjithatë gruaja nuk ka arritur të mbijetojë, por në rrjetet sociale është publikuar momenti kur arrihet të shpëtohet fëmija i porsalindur.

Në videon e publikuar nga një gazetar në Twitter shihet momenti kur një burrë merr foshnjën e sapo ardhur në jetë dhe e dërgon për të marrë ndihmë mjekësore të nevojshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb