Dy raste pozitive me koronavirus janë shënuar në Pukë. Ata janë nënë e bijë nga Puka, që kanë shtruar në spitalin e qytetit të vogël verior, më pas në Shkodër dhe më pas në Tiranë.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “Balkanweb” se rasti nga Puka doli negativ nga analiza me tampon, por më pas nga ajo me skaner në mushkëri rezultoi pozitiv.

Mendohet gruaja nga Puka mund ta ketë marrë nga djali i tij, i ardhur nga Gjermania, por djali ka rezultuar negativ.

Dyshohet se rasti nga Puka e ka marrë virusin COVID 19 nga kontakti që ka patur me pacientin zero të cilin e ka takuar ne Tiranë. Qarku Shkodër shkon me 5 raste në total.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb