BELGJIKË

Kryeministri Rama e ka qujatur ditë të madhe atë të nesërmen ku do të mbahet Konferenca e Donatorëve në të cilën ai shpreson se do të marrë nga shtetet dhe organizatat një mbështetje të mjaftueshme për të ecur përpara me procesin e rindërtimit.

”Po kështu, për ne, Shqipërinë, nesër është dita e madhe, sepse kemi konferencën e donatorëve për përballimin e situatës pas tërmetit dhe po shpresoj shumë se do të gjejmë mjaftueshëm solidaritet e mbështetje për të ecur përpara me rindërtimin.”- tha Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb