Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka udhëtuar drejt Krujës, për të vizituar nga afër pacientët e shtruar në spital, për shkak të helmimit.

Nga dita e diel deri sot në spital kanë përfunduar rreth 370 persona, me shenja të helmimit, ndërsa dyshohet se janë helmuar nga uji i pijshëm.  

Duke marrë shkas nga kjo situatë e krijuar, Manastirliu ka shkuar në spitalin e Krujës ku do të informohet edhe më mirë mbi ngjarjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb