Disa ditë para prezantimit zyrtar, ka rrjedhur edhe informacioni i hollësishëm mbi formacionin e ardhshëm të iPhone.

Prezantimi i modeleve të reja të iPhone pritej që në shtator si zakonisht. Por asgjë nuk doli prej saj. Pra, ngjarja e Apple e iPhone do të mbahet në tetor të këtij viti. Më 13 tetor nga ora 19:00.

Informacione individuale në lidhje me modelet e iPhone 12 kanë rrjedhur për muaj me radhë. Tani një rrjedhës i besueshëm ka publikuar të gjitha detajet në të 4 modelet.

Gjithçka është OLED
Ndryshe nga modelet e iPhone 11 nga viti i kaluar, të gjitha modelet e ardhshme të iPhone 12 do të pajisen me një ekran OLED. Apple me sa duket e quan ekranin Super Retina XDR Display.

Iphone 1
Iphone 1

Për më tepër, të gjithë iPhone-t e rinj duhet të jenë të aftë për 5G. Duke përdorur “Smart Data Mode”, modelet e iPhone 12 me sa duket do të kalojnë automatikisht 4G dhe 5G, në varësi të konsumit të energjisë, konsumit të të dhënave dhe kërkesave të lidhjes.

iPhone 12
Sipas informacionit të rrjedhur, modeli standard do të ketë një diagonale ekrani prej 6.1 inç, duke e bërë atë të jetë me të njëjtën madhësi me modelin bazë të vitit të kaluar. iPhone 12 duhet të ketë një kamerë të dyfishtë.

Opsionet e magazinimit thuhet të jenë 64, 128 dhe 256 GB. Ai do të dalë në shitje nga 23 ose 24 tetor, me ngjyra të zezë, të bardhë, të kuqe, jeshile dhe blu. Çmimi duhet të jetë rreth 800 dollarë.

Iphone12 Concept
Iphone12 Concept

iPhone 12 Mini
Ky model do të ketë ekran me një diagonale prej vetëm 5.4 inç.

Modeli Mini duhet të jetë i disponueshëm vetëm nga 13 ose 14 nëntor dhe kushton rreth 700 dollarë. Disa e vendosin atë në 650 dollarë.

iPhone 12 Pro

Modeli Pro thuhet se ka të njëjtën madhësi të ekranit si modeli standard në 6.1 inç. Një lente i shtohet kamerës në pjesën e pasme në mënyrë që iPhone 12 Pro të ketë gjithsej 3 lente kamera.

Duhet të përfshihen zmadhimi optik 4x dhe një lente me kënd të gjerë. Përveç kësaj, duhet të ketë gjithashtu një sensor LIDAR për veçoritë AR.

Iphone 12 Mini
Iphone 12 Mini

Versioni Pro i iPhone 12 duhet të ketë të paktën 128 GB hapësirë ​​ruajtëse. 256 GB dhe 512 GB duhet gjithashtu të jenë në dispozicion.

Do të jetë në dispozicion në ngjyrë ari, argjendi, dhe blu nga 23 ose 24 tetor. Sipas rrjedhjes, çmimi do të jetë së paku 999 dollarë.

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max thuhet se ka diagonalin më të madh të ekranit prej 6.7 inç. Duhet të ketë gjithashtu një kamerë të trefishtë, por me zmadhim optik 5x dhe një sensor më të madh.

Variantet e memories dhe ngjyrat janë identike me modelin Pro. Sidoqoftë, nuk do të dorëzohet deri më 20 ose 21 nëntor. Çmimi është me sa duket të paktën 1099 dollarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: