Mediat britanike i kanë rikthyer në qendër të vëmendjes, vrasjen  e 20-vjeçares Caroline Crouch , nga bashkëshorti i saj Babis Anagnostopoulos, ngjarje e cila tronditi jo vetëm Greqinë.

Ky fil dokumentar sjell detaje nga fëmijëria, martesa, problemet dhe fundin tragjik të 20-vjeçares në Glyka Nera.

“Historia e vrasjes së  Caroline Crouch  dhe çfarë ndodhi konkretisht”, kështu titullohet  dokumentari , i cili u shfaq në rrjetin britanik.

Në fokus është edhe  hetimi i vrasjes nga bashkëshorti i saj, ku detaje janë zbardhur përmes ditarit të 20-vjeçares.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb