Partia Demokratike ka publikuar sot emrat e anëtarëve të Komisioneve Hetimore, duke nisur nga ai për Investimet Strategjike, deri te ai për Reformën Zgjedhore apo atë Territoriale.

Gazetari Osman Stafa ka siguruar për BalkanWeb listën e plotë, ku shihet se kryetar i Komisionit për Investimet Strategjike do të jetë Gazment Bardhi. Ndërkohë, për Komisionin për Reformën Territoriale, bashkëkryetarë do të jetë Dhurata Çupi, ndërsa për Reformën Zgjedhore do të jetë Enkelejd Alibeaj (bashkëkryetar).

KOMISIONI I POSACËM “PËR REALIZIMIN E REFORMËS ZGJEDHORE”

Bashkëkryetar:
1. Enkelejd Alibeaj

Anëtarë PD:
2. Oerd Bylykbashi
3.Dashnor Sula
4. Grida Duma
5. Kreshnik Collaku
6. Lindita Metaliaj

Anëtarë Zëvendësues: Selaudin Jakupllari; Eralda Bano (Tase) dhe Ervin Salianji

KOMISIONI I POSACËM “PËR REFORMËN ADMINISTRATIVO-TERRITORIALE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”

Bashkëkryetar:
1.Dhurata Cupi

Anëtarë PD:
2.Saimir Korreshi
3.Zef Hila
4. Xhelal Mziu
5.Andia Ulliri
6. Orjola Pampuri

Anëtarë Zëvendësues: Merita Bakiu, Zheni Gjergji dhe Bledion Nallbati

KOMISIONI HETIMOR “PËR VERIFIKIMIN E MËNYRËS SË ZBATIMIT TË LIGJIN NR. 55/2015 “PËR INVESTIMET STRATEGJIKE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”

Kryetar:
1.Gazment Bardhi

Anëtarë PD:
2.Emilja Koliqi
3.Ferdinand Xhaferraj
4.Lefter Gështenja
5.Arbi Agalliu
6.Bledion Nallbati
7.Ilda Dhori

Anëtarë zëvendësues: Jorida Tabaku, Kastriot Piroli dhe Ramadan Likaj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb