Këshillat Studentorë kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me deklaratën e fundit të Besa Shahinit për ristrukturimin e procesit mësimor në arsimin e lartë, në auditore, online si dhe provimet.

Në deklaratë Këshillat Studentore përmendin 4 shqetësime, autonominë e universiteteve, vazhdimin e mësimit online që është i pamundur në zonat e thella prej mungesës së internetit, kthimi në auditore më 25 gusht që sjell më pas një mbingarkesë provimesh në tetor edhe për riprovimet apo kreditet si dhe për tarifat.

Këshillat Studentorë kërkojnë përgjysmim të tarifave dhe rimbursim të pagesës për të gjithë studentët që jetojnë në rezidenca.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb