FILIPINE

Manny Pacquaio është propozuar për kandidat për President në Filipine. Në moshën 43-vjeçare legjenda e boksit mund të hedhë një hap të madh në politike për të qenë kreu i shtetit të vendit të tij.
Ai u nominua nga partia në pushtet PDP-Laban.

Pacquaio deri më tani ka qenë senator, por është i mirënjohur për titujt që ka fituar në karrierën si boksier.

Ai ka një famë ndërkombëtare teksa pasi pranoi propozimin për kandidim deklaroi qartazi “Unë jam një luftëtar dhe gjithmonë do të jem një luftëtar brenda dhe jashtë ringut.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb