Ministri i Jashtëm Igli Hasani vijon sot turin rajonal në Malin e Zi.
Në axhendë e tij parashikohen takime me homologun Filip Ivanović, presidentin Jakov Milatovic, Zëvendëskryeministrin Nik Gjeloshaj dhe me drejtues të Partive Politike Shqiptare në Mal të Zi dhe deputetë.

AXHENDA

10:00 / Takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Malit të Zi, z. Filip Ivanović

11:00 / Konferencë për media e ministrave Hasani – Ivanovic

11:30 / Takim me Presidentin, z. Jakov Milatovic

12:15 / Takim me Zëvendëskryeministrin, z. Nik Gjeloshaj

15:30 / Takim me Kryetarin e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi; Drejtues të Partive Politike Shqiptare në Mal të Zi dhe deputetë:

1. Faik Nika (Kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Mal të Zi),
2. Nik Gjeloshaj (Alternativa Shqiptare – Kryetar),
2. Fatmir Gjeka (Partia Demokratike – Kryetar – Minister i të Drejtave të Njeriut dhe të Pakicave)
3. Genci Nimanbegu (Forca e Re Demokratike – Kryetar)
4. Mehmet Zenka(Unioni Demokratik i Shqiptareve – Kryetar)
5. Ivan Ivanaj (Lidhja Demokratike Shqiptare – Kryetar)
6. Saubih Mehmeti (Lidhja Demokratike në Mal të Zi – Kryetar)
7. Ferhat Dinosha (Unioni Nacional Shqiptar – Kryetar)
8. Bujar Hasangjekaj (Lidhja Demokratike Shqiptare – Kryetar – Kryetar i Kuvendit të Komunës së Gucisë)
9. Nikollë Camaj Lidhja Demokratike Shqiptare, LDSH – Deputet në Kuvendin e Malit të Zi)
10. Ilir Çapuni (Forca e Re Demokratike – Deputet në Kuvendin e Malit të Zi)
11. Artan Çobi (Alternativa Shqiptare-ASH- Deputet në Kuvendin e Malit të Zi)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: