Anëtarësia e PD në qytetin e Durrësit votoi për kandidatët për deputetë duke konfirmon të 27 emrat duke mos eleminuar asnjërin.

Në listë ndodheshin emra të shquar si ish-ministri Gazmend Oketa,  por BalkanWeb mëson se nga votimi më i parapëlqyeri rezulton Oerd Bylykbashi, i cili përfaqësoi PD në Këshillin Politik gjatë Reformës Zgjedhore.

97% e anëtarësisë ishin pro Bylykbashit, dhe vetëm 3% kundër kandidimit të tij. Lista e Durrësit do të shkojë e plotë në Komisionin e Vlerësimit në PD ku dhe do të bëhet përzgjedhja.

 

LISTA E PD DURRËS

 

 1. ARDIAN MUKA
 2. ARJAN DEDEJ
 3. ARLIND BOSHKU
 4. ARMAND TELITI
 5. ARTION BAJRAMAJ
 6. BLERINA REÇI (XHAKOLLI)
 7. DEJANA BURGIA
 8. EDLIRA DEVOLLI
 9. EDMOND HOXHA
 10. ERALD DERVISHI
 11. ERZEN LACI
 12. FATBARDHA KADIU
 13. FLORID SHAZIVARI
 14. GAZMEND OKETA
 15. IGLI CARA
 16. IVO JORGONI
 17. MANJOLA LUKU
 18. MERITA DAKOVELLI CELA
 19. MIRELA SHALA
 20. NASILD ALIKAJ
 21. NERITAN GOLJA
 22. OERD BYLYKBASHI
 23. PELLUMB BERISHA
 24. REDI MYSHKETA
 25. RISELDA KALIA
 26. SOKOL KAPIDANI
 27. XHORXH ALEKSI

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb