Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e ka nisur ditën me një video-konferencë më kancelarin austriak, Sebastian Kurz.

Ky i fundit në një status në ‘’twitter’’ konfirmon bisedën edhe me një foto duke theksuar se bashkë me Ramën në cilësinë e kryeministrit dhe kryetarit të zyrës së OSBE kanë biseduar për pandeminë e COVID-19, luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit.

Po ashtu Kurz ka ripërsëritur mbështetjen e Austrisë për Shqipërinë në integrimin europian të vendit. Sa i përket pandemisë kujtojmë se Austria i është rikthyer një Lock-Doën të dytë kurse Shqipëria vendosur vetëm disa masa kufizuese.

 

STATUSI NGA SEBASTIAN KURZ

Sapo pata një videokonferencë të mirë me # Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Zyrës së #OSCE Edi Rama  mbi luftën e përbashkët kundër # terrorizmit dhe ekstremizmit, pandeminë # COVID19 dhe mbështetjen tonë për procesin e pranimit të Shqipërisë në # BE.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb