Socialistët mblodhën sot grupin parlamentar të PS-së, ku u diskutuan disa çështje. Gazetari Ergys Gjençaj ka siguruar për BalkanWeb detaje nga diskutimi mes deputetëve të Partisë Socialiste, të cilët kanë ngritur shqetësimin lidhur me pensionet e bujqve, pasi vlerësohen të vogla.

Gjithashtu, burimet bëjnë me dije se disa prej deputetëve kanë ngritur çështjen e kthimit me vonesë të përgjigjeve nga Kadastra për qytetarët. Ligjvënësit kanë kërkuar reflektim për këtë situatë dhe përmirësimin e shërbimit.

Socialistët nuk kanë diskutuar në mbledhje mbi letrën zyrtare që Gazment Bardhi i ka dërguar kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla për zgjedhjen e Avokatit të ri të Popullit. Në letrën e tij, Bardhi vinte në dijeni edhe kreun e grupit parlamentar socialist Bledi Çuçi. Për zgjedhjen e Avokatit të Popullit nevojiten votat e mazhorancës dhe opozitës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb