Lautaro Martinez shpesh është folur për një largim të tijin nga Inter, me disa klube që kanë shprehur interes, si në Premier League, ashtu edhe në La Liga. Por duket se për të paktën edhe një sezon, argjentinasi do të qëndrojë zikaltër.

“Demi” e do qytetin e Milanos dhe ndjek personalisht punën në Brera për biznesin e ri. Edhe e dashura e tij Agustina është shkëlqyeshëm. Tani lamtumira për çështjet buxhetore bëhet më e pamundur.

Qëndrimi tek Inter vërtetohet edhe nga rekordi i golave: me dopietën ndaj Cagliarit, shkoi në 21 këtë kampionat. Nga ana tjetër, ndjesia me Milanon forcohet çdo ditë dhe shumë shpejt do të sublimohet nga hapja e një restoranti të tijin.

Lautaro Martinez e do qytetin në të cilin jeton dhe me të vërtetë, përtej frazave të rrethanave, nuk dëshiron të ndryshojë shtëpi apo fanellë. Është e qartë se shtigjet e tregut janë të pafundme dhe se asgjë nuk mund të përjashtohet, por Lautaro për momentin duket i palëkundur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb