Ne helikopterin që u rrëzua dje në Greqi, në zonën mes Poros dhe Galatias, duke iu marrë jetën tre personave, kanë udhëtuar më parë shumë personalitete. Disa nga klientët më të famshëm, që kanë udhëtuar me të, janë Cristiano Ronaldo, Robert De Niro dhe Tom Hanks.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mediet greke raportojnë se kompania i përket pronarit të anijeve, Spyros Economyou, dhe konsiderohet si një nga më të besuarit në zonë, siç dëshmohet dhe nga VIP-at, që e kanë zgjedhur atë për udhëtimet e tyre në Greqi, gjatë pushimeve. Gjithashtu, kishin shijuar pushimet e tij me këtë helikopter edhe këngëtari emblematik, Brian Ferry, si dhe “engjelli” i Victoria’s Secret, Lily Adridge, këngëtari dhe kantauatori i Latinës, Shakiravisti Shakiravisti.

Kompania ishte vlerësuar për një shërbim të specializuar dhe me standarde shumë të larta. Ajo përbëhej nga tre helikopterë të dyfishtë, Bell 430, Agusta 109 Poëer Elite, Augusta 109 AII dhe një Bell me motor 204L3 me një motor të vetëm dhe një tjetër Bell 206B3 Jet Ranger. Dje, u rrëzua në det helikopteri Augusta 109, duke iu marrë jetën tre personave që ndodheshin në borg, dy prej të cilëve ishin rusë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb