Njerëzit në të gjithë botën po festojnë Krishtlindjen, një nga periudhat më të shenjta të kalendarit Kristian ku edhe për të dytin vit radhazi asgjë nuk është si më parë prej pandemisë botërore.
Por për të ruajtur disi atmosferën festive, në një fotogaleri të hartuar nga BBC vijnë disa nga momentet e festivitetit nga vende të ndryshme të botës dhe mënyrat e tyre të shprehjes së origjinalitetit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: