Kuvendi i ka rrëzuar në seancën e sotme parlamentare 3 dekrete për kthim të Presidentit Meta.

Me shumicë votash 82, 83 dhe 84 kundër, Kuvendi nuk miratoi dekretet teksa bëhet fjalë për ligjet për shtetësinë, pronat e paluajtshme dhe zhvillim rajonal dhe kohezion që e ndan Shqipërinë në 4 rajone zhvillimore.

Por është miratuar dekreti për shkarkimin e Besa Shahinit ,ndërsa Evis Kushi është miratuar nga Kuvendi si Ministre e re e Arsimit. Vlen të theksohet fakti se për shkarkimin e Shahinit ishin 106 vota pro, kurse për emërimin e Kushit ishin 2 më pak, 104.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb