Prefekti i Qarkut Korçës Nertil Jole organizoi një takim me gjithë aktorët institucionalë, strukturat e policisë, njësitë vendore lidhur me luftën kundër kanabisit dhe kultivimit të lëndëve narkotike në qarkun e Korçës.

Në takim u fol edhe për sigurinë publike në tërësi dhe për angazhimin e çdo institucioni për parandalimin e fenomeneve të kundraligjshme.

Kreu i policisë së Korçës Gjovalin Loka paralajmëroi drejtuesit e institucioneve se nëse shkelet ligji duke favorizuar ose mbrojtur kultivuesit e drogës, do të mbahet përgjegjësi. Kritika ai ka dërguar dhe për shumë institucione, që sipas tij duhet të bashkëpunojnë më tepër me policinë.

Është viti i dytë që në qarkun e Korçës kjo taks force funksionon me përbërje përfaqësues nga disa institucione.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: