Agresioni rus në Ukrainë duket se do të vazhdojë gjatë, referuar kjo është deklaratave të ekspertëve ndërkombëtarë dhe së fundmi edhe shërbimeve të inteligjencës amerikane.

BBC ka publikuar disa foto, të shkrepura nga vija e frontit dhe më gjerë, për të përcjellë atmosferën dhe detajet e fundit nga lufta.

Një Banor Ecën Përgjatë Një Sheshi Të Dëmtuar Nga Granatimet Në Qytetin Ukrainas Të Trostyanets
Një Banor Ecën Përgjatë Një Sheshi Të Dëmtuar Nga Granatimet Në Qytetin Ukrainas Të Trostyanets
Një Protestues I Veshur Si Grim Reaper Qëndron Jashtë Ambasadës Ruse Në Dublin
Një Protestues I Veshur Si Grim Reaper Qëndron Jashtë Ambasadës Ruse Në Dublin
Një Grua Qan Në Funeralin E Një Ushtari Ukrainas Në Odesa, Ukrainë
Një Grua Qan Në Funeralin E Një Ushtari Ukrainas Në Odesa, Ukrainë
Një Grua Qan Ndërsa Mban Fëmijën E Saj Pasi Ata Kanë Mbërritur Me Të Evakuuar Të Tjerë Nga Mariupol Në Qytetin Ukrainas Të Zaporizhzhia
Një Grua Qan Ndërsa Mban Fëmijën E Saj Pasi Ata Kanë Mbërritur Me Të Evakuuar Të Tjerë Nga Mariupol Në Qytetin Ukrainas Të Zaporizhzhia
Një Ushtar Ukrainas Ulet Në Majë Të Një Automjeti Artilerie Ruse Të Kapur Pranë Kharkiv
Një Ushtar Ukrainas Ulet Në Majë Të Një Automjeti Artilerie Ruse Të Kapur Pranë Kharkiv
Shpëtimtarët Në Një Objekt Magazinimi Karburanti Që U Godit Nga Raketa Të Dyshuara Lundrimi Ruse Në Rajonin Rivne Të Ukrainës
Shpëtimtarët Në Një Objekt Magazinimi Karburanti Që U Godit Nga Raketa Të Dyshuara Lundrimi Ruse Në Rajonin Rivne Të Ukrainës
Një Ushtar Ukrainas Përshëndet Një Qen Të Braktisur Nga Pronarët E Tij Brenda Një Shtëpie Në Vijën E Frontit Pranë Kievit
Një Ushtar Ukrainas Përshëndet Një Qen Të Braktisur Nga Pronarët E Tij Brenda Një Shtëpie Në Vijën E Frontit Pranë Kievit
Një Fëmijë Ukrainas Në Një Kamp Refugjatësh Në Kishinau, Moldavi
Një Fëmijë Ukrainas Në Një Kamp Refugjatësh Në Kishinau, Moldavi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: