Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se vijon shpërndarja e ndihmave në mbarë vendin, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Duke publikuar një video nga operacioni humanitar, Rama jep thekson se janë ndihmuar sot me ushqime dhe barna mjekësore 8365 familje.

Mesazhi i Ramës:

🔴 SOT JANË NDIHMUAR ME USHQIME E BARNA MJEKËSORE 8,365‬ FAMILJE SHUMË NË NEVOJË DHE PENSIONISTË TË VETMUAR:

BERAT 132
TIRANË 992
ELBASAN 547
KUKËS 324
DIBËR 1081
KORÇË 1891
SHKODËR 255
GJIROKASTËR 150
LEZHË 983
DURRËS 1330
VLORË 303
FIER 377

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb