EKUADOR

Një masakër e tmerrshme ka ndodhur tashmë në burgun e Litoral  në Ekuador. 116 të burgosur kanë ndërruar jetë, pas trazirave të dhunshme e përgjakshme.

Nga ana tjetër 80 persona janë plagosur, teksa autoritetet e burgut thonë se më shumë trupa të pajetë mund të gjenden në vijim.

Gjithçka nisi me një përplasje mes grupeve teksa burgu ka mungesë sigurie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb