Roman Abramovich, miliarderi rus, i cili falë parave të fituara nga nafta u bë pronar i Chelsea në vitin 2003, është sot një ndër njerëzit më të pasur në botë.

Duke përfituar nga kriza e rëndë që kishte përfshirë klubin londinez, Abramovich bleu yje (Makelele, Verón apo Drogba) për të ngritur ekipin blu në nivele që nuk i kishte arritur kurrë më parë.

Por, origjina e Abramovich është e njëjtë me atë të çdo rusi të periudhës së viteve ’60 dhe ’70. Roman ishte pjesë e ushtrisë sovjetike në rininë e tij dhe profili në Twitter “Footballtime&nation” ka publikuar një foto të vjetër të manjatit rus.

Nga ushtar në listën e njerëzve më të pasur në botë të “Forbes”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb