Një person tenton të vrasë veten me kallash në zonën e njohur si Zhupan në Fier.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se personi, i ri në moshe ndodhej brenda një banese, së bashku me disa persona të tjerë dhe ka vendosur armën në pjesën e fytit, në tentativë për të kryer vetëvrasje.

Mësohet se ai ka pasur një konflikt, cka e ka çuar drejt këtij veprimi.

Ende nuk dihet sa persona ndodhen me banesën që mësohet se nuk është e personit që tentoi vetëvrasjen. Në vendin e ngjarjes, n dodhet policia që po negocion me personin e armatosur.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes.

Informacion paraprak

Në fshatin Zhupan, Fier, shtetasi E.M., 31 vjeç, rreth orës 22:30 ka shkuar në oborrin e banesës së vjehrrit të tij dhe me një armë automatikë kërcënon se do vrasi veten.

Në vendgjarje janë shërbimet e policisë te cilët po negociojne me këtë shtetas për vetëdorëzimin pa pasoja.

Nuk ka persona të lënduar dhe as të marë peng. Familjarët janë evakuar nga banesa nga forcat policore të DVP Fier.

Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat Renea të specializuar për të negociuar.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb